Detoxikácia tela – prečo detotxikovať telo

detoxikácia tela - zelený životDetoxikácia tela je očistný ozdravný proces, pri ktorom sa telo zbavuje škodlivých látok, ktoré ho zaťažujú fyzicky aj psychicky. Je to prostriedok k obnoveniu rovnováhy v organizme, ktorá najviac podporuje regeneračné a samoliečivé schopnosti tela.

Existuje niekoľko spôsobov ako detoxikáciou pomôcť nášmu telu vysporiadať sa s vylúčením toxických látok. Jednou z nich je pôst, ktorý je však mierne drastický a pre ľudí v zrelom veku môže byť aj nebezpečný, alebo zbytočne stresujúci. Iné detoxikačné postupy sa radia k prirodzeným a využívajú prírodné prostriedky, vďaka čomu ich môžete realizovať aj sami doma.

 

Detoxikácia tela – ako na to v domácom prostredí:

  • Pravidelný pitný režim –  je najlepšie piť obyčajnú filtrovanú vodu z vodovodu, doplnenú ovocným, bylinkovým a v rozumej miere i zeleným čajom. Na ráno je výborný pohár vlažnej vody, do ktorej sme vytlačili polku citrónu. Pite po dúškoch, pravidelne a v primeranom množstve, nepreháňajte to.
  • Intenzívny pohyb a potenie – intenzíny pohyb = dochádza k poteniu =  odvádzanie toxínov skrz póry kože. Je dobré si vybrať aspoň jednu aktivitu týždenne, pri ktorej sa poriadne zapotíme a zbavíme tak telo toxínov z priemyselne upravovaných potravín.
  • Kvalitný spánok – dostatok kvalitného spánku je taktiež potrebný. Počas kvalitného spánku dochádza k veľmi dôležitej regenerácii na úrovni nervového systému. Preto nezanedbávajte spánok, samozrejme všetko s mierou. Ak nemôžete zaspať určite Vám pomôžu bylinné čaje, ezoterický a upokojujúci kúpeľ. Ak už nič nepomáha a vyruší Vás i najmenší zvuk, použite štuple do uší.
  • Žiadny stres – minimalizujte stres nielen pracovný ale proste všetky druhy. Snažte sa vyhýbať stresovým situáciám. Akýkoľvek pravidelný pohyb či šport však tiež urobia svoje a pomáhajú odbúravať stres.
  • Vynechajte maškrty – jedzte pravidelne. Pravidelná strava je základ aj očisťovania organizmu ale i chudnutia, či normalizácie hmotnosti. Ak telo neustále metabolizuje jedlo, nedávame mu šancu využiť energiu na iné telesné procesy vrátane detoxikácie,  očisty a obnovy.

Ak chcete využiť špecializované prípravky a potraviny určené na detoxikáciu tela, tak Vám odporúčame nasledovné prípravky:

  • detoxikácia tela – zelený jačmeň
  • detoxikácia tela – produkty zelený život

YOUR COMMENT